مجله کافیمون

قهوه ایتالیایی چیست + آشنایی با 2 نوع از بهترین قهوه های ایتالیایی

این روزها کمتر کسی را پیدا می کنید که قهوه ننوشد یا با این نوشیدنی، آشنا نباشد. شاید بتوان گفت که قهوه ایتالیایی، یکی از خوشمزه ترین انواع قهوه و سبک پخت آن می باشد که می توان به شکل های مختلف، آن را آماده کرد. انواع کافه لاته و اسپرسو و چندین نوع سبک تهیه قهوه وجود دارد که می توان هر کدام را با قهوه های معروف و برند، تهیه کرد. برای مثال، برند قهوه لاوازا، یا برند قهوه کارارو، قهوه های معروف ایتالیایی هستند و می توان قهوه های بسیار خوشمزه ای با آن ها درست کرد.

تنوع برندها و انواع سبک های قهوه، ما را بر آن داشت تا در مورد قهوه ایتالیایی، انواع آن و طرز تهیه برخی از آنها، نکات و مطالب مهم و کوتاهی را برای شما، عنوان کنیم. پس با ما همراه باشید

قهوه ایتالیایی را بهتر بشناسیم

احتمالا نام های اسپرسو، لاته، دبل اسپرسو، ماروچینو، آمریکائو، کاپوچینو و برخی از نام ها دیگر را در لیست و منوی کافی شاپ ها دیده باشید. تمام این نام ها، سبک و استایل تهیه قهوه ایتالیایی هستند. قهوه ایتالیایی، نوع خاصی از قهوه نیست. بلکه طرز تهیه قهوه است که انواع مختلفی دارد. اگر به کشور ایتالیا سفر کردید و به دیدن شهر رم رفتید، هیچ وقت اسپرسو و کاپوچینو های آنجا را از دست ندهید. زیرا طرز تهیه این نوع نوشیدنی در کشور ایتالیا، با سایر نقاط جهان و به خصوص ایران، از زمین تا آسمان، متفاوت است.

برندها مختلفی از قهوه در کشور ایتالیا وجود دارد. حتی برخی از این برندها نه تنها در کشورهای اروپایی و آمریکایی نمایندگی دارند، بلکه در کشور ما هم نمایندگی مجاز دارند. مثلا قهوه کارارو یکی از انواع قهوه ایتالیایی معروف است که در ایران هم نمایندگی دارد.

یکی دیگر از قهوه های معروف ایتالیایی، قهوه لاوازا گوسته است که یکی از محصولات برند لاواتزا یا لاوازا می باشد. عطر و بوی فوق العاده زیادی دارد و در درجات مختلف رست، مدیوم، دارک و تلخ تولید می شود.

حقایقی جالب در مورد انواع قهوه ایتالیایی

قهوه ایتالیایی چیست

اگر در مورد قهوه ایتالیایی چیزی نمی دانید، بد نیست در این مورد حقایق جالبی را بدانید. دانستن این حقایق، به شما کمک می کند تا به جای نوشیدن قهوه های غیر اصل، قهوه ی واقعی را بنوشید. طعم فوق العاده قهوه ایتالیایی، شما را مجذوب خود می کند.

اولین حقیقت که باید بدانید، این است که، در دنیای قهوه ها، هیچ قهوه ای به خوشمزگی قهوه های غلیظ ایتالیایی نیست. این کشور، چندین برند معتبر تولید و فرآوری قهوه در خود دارد که به جای گسترش بی مورد نام و نشان تجاری، به فکر افزایش کیفیت هستند. مثلا قهوه کارارو در ایتالیا، از قهوه های معروف و بسیار با کیفیت است. قهوه لاوازا از برندها و محصولات معروف و با کیفیت هستند. شاید به اندازه استارباکس معروف نباشند اما به طور قطع، کیفیت بسیار بالایی دارند.

دومین حقیقت این است که طعم قهوه و انتخاب نوع آن، ارتباط مستقیمی با شخصیت شما دارد. برای مثال، خوردن قهوه با شیر و افزودنی های دیگر، می تواند نشان از متعادل بودن شما داشته باشد. اگر اسپرسوی تلخ می خورید، اهل سفر هستید. یا اینکه اگر قهوه های فوری می نوشید، ممکن است اهل پشت گوش انداختن کارها باشید. خلاصه، نوشیدن نوع قهوه ی شما، می تواند نشان از ابعاد شخصیتی شما نیز باشد.

سومین حقیقت جالب در مورد قهوه ایتالیایی این است که نام قهوه ها در کشور ایتالیا، با هم فرق دارند. اگر به یک کافی شاپ در ایران بروید و یک لاته سفارش دهید، برای شما شیر طعم دار با قهوه می آورند اما همین سفارش در کافی شاپی در رم، پایتخت ایتالیا، کاملا متفاوت است. اگر در ایتالیا، سفارش لاته دهید، فقط شیر دریافت خواهید کرد. زیرا نام کامل شیر طعم دار با قهوه، لاته ماکیاتو است. اگر دوست دارید قهوه ی آن بیشتر و قوی تر باشد، باید نام کامل آن را بگویید: لاته ماکیاتو اسکیرو

طرز تهیه قهوه ایتالیایی

بهترین قهوه ایتالیایی

برای تهیه قهوه ایتالیایی، باید ابتدا مشخص کنید که چه نوع قهوه و سبکی را می خواهید تهیه کنید. پر طرفدار ترین قهوه ایتالیایی، اسپرسو است. بعد از آن کاپوچینو و در رده های بعدی نیز دبل اسپرسو، آمریکائو و برخی دیگر، قرار دارند.

اگر دوست دارید قهوه ایتالیایی خوبی تهیه کنید، حتما به نوع قهوه ی مورد استفاده خود، توجه کنید. برندهای معتبری همچون لاوازا و یا برند کارارو، گزینه های مناسبی برای این کار هستند. قهوه ایتالیایی، طعم فوق العاده ای دارد که به مرغوبیت و کیفیت قهوه ی مورد استفاده بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *