مجله کافیمون

گرانترین قهوه دنیا چیست؟ + معرفی 2 قهوه گران قیمت

گرانترین قهوه جهان

افرادی ادعا می کنند که قهوه باعث افزایش انرژی برای کل روز می شود و طعمی غنی و خوشایندی برای دوست داران طمع قهوه دارد. برای خرید قهوه مورد علاقه خود باید با بهترین انواع قهوه دنیا آشنا شوید، اما همه چیز در این دنیا نسبی است: در حالی که ما از ترکیب های اصلی با توجه به بودجه شخصی خود خرید می کنیم، کسی گران ترین قهوه را می خرد که قیمت آن تا 100 دلار در هر 35 گرم است. البته بین قیمت و ترکیب طعم رابطه وجود دارد. با این حال، تا حد زیادی، هزینه تحت تأثیر فناوری تولید است که در مقیاس های صنعتی تولید می شود.

 

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

رهبر گرانترین قهوه دنیا : عاج سیاه ( Black Ivory )

گران ترین قهوه جهان که قیمت آن تقریبا 3000 دلار در هر کیلوگرم است، که تولید شده در کشور تایلند می باشد.  مزرعه قهوه Black Ivory در قسمت شمالی تایلند واقع شده است، جایی که گونه تایلندی عربیکا در آنجا رشد می کند. آب و هوای گرم و رطوبت کافی شرایطی مناسب را برای رسیدن میوه های متفاوت فراهم می کند. نام Black Ivory به “عاج سیاه” ترجمه می شود. در واقع، فیل ها در چرخه تولید قهوه شرکت می کنند. مهمترین مراحل بعد از برداشت شروع می شود:

  • میوه های قهوه به فیل ها داده می شود که در دستگاه گوارش آنها تخمیر می شوند و سپس به طور طبیعی (با مدفوع) دفع می شوند.
  • بعد از جمع آوری شدن شسته می شوند، در آفتاب خشک می شوند، پوست کنده می شوند و فقط انواع بزرگ انتخاب می شوند.
  • به این ترتیب Black Ivory به دست می آید که به حق گران ترین قهوه در بازار جهانی محسوب می شود. حدود 33 کیلوگرم میوه قهوه برای تغذیه حیوان در نظرگرفته می شود و تنها 1 کیلوگرم قهوه درجه یک به دست می آید.

دومین انتخاب گرانترین قهوه دنیا : کپی لواک  (Kopi Luwak)

یک نوع قهوه ممتاز است که با استفاده از درختان نخل آسیایی، و توسط حیوانات کوچک تولید می شود. اگر فیلم ها یا تصاویری را در اینترنت تماشا می کنید، ممکن است به دلیل پوزه مشابه، آنها را با روباه ها اشتباه بگیرید. آنها توت هایی را می خورند که در دستگاه گوارش تخمیر می شوند. در نتیجه، دانه‌های قهوه طعم ملایم و بدون تلخی با نت‌هایی از شکلات و بادام زمینی را به دست می‌آورند.

لات کوچک Kopi Luwak در چندین کشور در حال رشد است. مزرعه این نوع قهوه ارزان تر است و از حیواناتی که نگه داری می شوند قهوه به دست می آید. در حالتی دیگر در طبیعت جمع آوری می شوند تا خود میوه ها را انتخاب کنند. واقعی ترین و گران ترین قهوه را قهوه ای می دانند که توسط کوچ عشایری اندونزی تولید می شود.

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

خرید قهوه آرزوی مرگ، معروف به قوی ترین قهوه در جهان

اگر فنجان قهوه صبحگاهی شما به اندازه کافی نشاط آور نیست، ممکن است وسوسه شوید که قوی ترین قهوه دنیا را امتحان کنید کافی است با خرید قهوه آرزوی مرگ این نشاط را هنگام صبح به خود بدهید. این شرکت آمریکایی قهوه را با نام اصلی “Death Wish” (قهوه آرزوی مرگ) تولید می کند و 200 درصد کافئین بیشتری نسبت به قهوه برشته شده معمولی دارد. سازندگان “آرزوی مرگ” ادعا می کنند که دانه هایی با بالاترین محتوای کافئین، طعم عربیکا و افزایش دو برابری انرژی پیدا کرده اند.

این شرکت ادعا می‌کند با خرید قهوه آرزوی مرگ دیگر نمیتوانید قهوه های دیگر را حتی برای یک بار امتحان کنید چون دانه‌های قهوه آن‌ به صورت ارگانیک رشد می‌کنند و به طور متوسط برشته شده‌اند تا طعمی قوی و تند داشته باشند. این مطمئنا ارزان ترین قهوه نیست و یک بسته حاوی 450 گرم دانه 19.99 دلار قیمت دارد. اگر متوجه شدید که به اندازه کافی قوی نیست، شرکت بازپرداخت ظرف 60 روز را تضمین می کند.

قهوه سالوادر سبز

قهوه سالوادر سبز در مناطق السالوادور می روید. السالوادور دارای شش منطقه اصلی قفقازی است، بوی قهوه سالوادر سبز نام خود را از رشته کوه ها و آتشفشان هایی گرفته است که بوی این قهوه ممتاز در آنها کاشته شده است. مزارع Kavovі بیش از 75٪ از مناطق جنگلی منطقه را اشغال می کنند، بنابراین مانند کاوا، قهوه سالوادر سبز در سایه درختان دیگر رشد می کند. در حال حاضر در السالوادور نزدیک به 19 هزار نفر وجود دارد. برخی از انواع قهوه سالوادر سبز در زمین های خصوصی حدود 80٪ – کشاورزان که نزدیک به 5 هکتار زمین است کشت می شوند.

قهوه کارارو (کررو)

کارخانه ایتالیایی قهوه کارارو بیش از 80 سال است که بهترین قهوه ها را از سراسر جهان انتخاب می کند. کارخانه این شرکت یکی از نوآورانه ترین شرکت های جهان است که مجهز به مدرن ترین تجهیزات است، اما در عین حال به اصول سنتی برشته کردن قهوه با کیفیت بالا پایبند است.

قهوه کارارو از اوایل قرن نوزدهم بهترین قهوه ها را انتخاب و برشته می کند. در دهه 70 قرن بیستم، این شرکت به طور فعال نوآوری ها را به کار برد و اولین کسی بود که از بسته بندی خلاء برای قهوه استفاده کرد. امروزه کارخانه قهوه کارارو که در مساحتی به وسعت 10000 متر مربع گسترده شده است، سالانه بیش از 6000 تن قهوه را برشته می کند. این محصول دارای گواهینامه ISO است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *