قهوه لاوازا یکی از قهوه‌ های خاص و محبوب در جهان است. این نوع قهوه از برگ‌ های کافئین‌ دار درخت لاوازا ساخته می ‌شود و عطر و طعم خاصی دارد که باعث شده است تا به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی‌های جهان شناخته شود. لاوازا به معنای “لاو” یا “منبع آب” در زبان اسپانیایی است. این نام به دلیل منابع آب فراوان در منطقه لاوازا در کشور هندوراس انتخاب شده است. البته، قهوۀ لاوازا تولید شده در اروپای جنوبی و مرکزی نیز بسیار محبوب است. در این مطلب قصد داریم با معرفی این برند محبوب به شما در خرید قهوه لاوازا یاری رسانیم.

تاریخچه قهوه لاوازا

قهوه لاوازا

لاوازا یکی از برندهای معروف قهوه در جهان است که در سال ۱۹۹۲ توسط فرانچسکو ایلی (Francesco Illy) تأسیس شد. این برند قهوه با استفاده از دانش و تجربه خود در زمینه قهوه، به سرعت محبوبیت خود را در سراسر جهان پیدا کرد.

لاوازا با هدف تولید قهوه‌ ای با کیفیت بالا و عطر و طعم منحصر به فرد، تأسیس گردید. فرانچسکو ایلی، مؤسس لاوازا، چندین دوره آموزش قهوه‌ سازی را در دانشگاه‌ های مختلف جهان گذرانده است. این آموزش‌های حضوری به همراه تجارب شخصی و علاقمندی به قهوه، باعث شد کارآفرین باتجربة فعاليت خود رابروي بستگان خود كارآفــــــــرين قهوه‌سازی تبدیل کند.

لاوازا با استفاده از قهوه‌های اصلی و با کیفیت بالا، به تولید قهوه‌ ای با عطر و طعم منحصر به فرد مشغول است. این برند قهوه، در سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از برترین برندهای قهوه جهان شناخته شده است.

نحوه تولید قهوه لاوازا

خرید قهوه لاوازا

برای تولید قهوۀ لاوازا، بستۀ‌ های خشک شده از دانۀ های قهوۀ رسیده در آفتاب یا با استفاده از ماشین‌ آلات خشک می شود. سپس دانۀ های قهوۀ خشک شده به صورت دستی یا با استفاده از ماشین‌آلات، پوست و لایه‌ ی بیرونی آن‌ها جدا شده و فقط قسمت داخلی آن به عنوان قهوۀ لاوازا باقی می‌ ماند.

بعد از جدا سازی پوست و لایه بیرونی، دانۀ های قهوۀ لاوازا به صورت دستی یا با استفادۀ مخلوط کن ‌های خصوصی، خرد شده و سپس در مخلوط کن ترکیب شده و به صورت پودر درآورده می ‌شود. این پودر سپس در دستگاه قهوه ساز تحت فشار بالای بخار آب، تبدیل به نوشیدنی خوش طعم و عطر دار قهوۀ لاوازا می ‌شود.

انواع قهوه لاوازا

انواع قهوه لاوازا

لاوازا در زبان اسپانیایی به معنای “جادو” است و این نام به دلیل طعم و عطر فوق العاده قهوه لاوازا به آن  داده شده است. قابل ذکر است که تنها در برخی مناطق جغرافیایی خصوصی، مثل کلمبیای جنگل، مکزیک، هائیتی، هندوراس، پرو، گالاباغ و بولیوی قابل کشت است. در ادامه به بررسی انواع قهوه لاوازا می پردازیم:

قهوه لاوازای سفید

لاواسای سفید چشمگیر ترین نمایشدادگان رنگ هستند. برگ های آن همچنین با رنگ سفید پودر پوشیده شده اند. این نوع لاوازا در کلمبیا، پرو و هندوراس کشت می شود.

لاوازای زرد

لاواسای زرد دارای برگ هایی با رنگ سبز تیره و گل هایی با رنگ زرد روشن هستند.

لاوازای قرمز

لاواسای قرمز دارای برگ هایی با رنگ سبز تیره و گل هایی با رنگ قرمز تیره هستند. این نوع لاوازا در کلمبیا، پرو و هندوراس کشت می شود.

قهوه لاوازای مختلط

لاواسای مختلط دارای برگ ‌های سفید، زرد و قرمز است. این نوع لاوازا در بولیوی، پرو و گالاباغ کشت می شود.

نمایش دادن همه 5 نتیجه