مجله کافیمون

تفاوت موکا و لاته – 2 فرق موکا و لاته که باید بدانید

تفاوت موکا و لاته

تفاوت موکا و لاته در مواد تشکیل دهنده و نحوه تهیه آن ها است. لاته از مخلوط اسپرسو، شیر داغ و فوم شیر ساخته می شود در حالی که موکا از مخلوط اسپرسو، شکلات، شیر فوم گرفته و فوم شیر و خامه زده شده تهیه برای کسانی که قهوهای با طعم ملایم دوست دارند مناسب است، در حالی که موکا برای کسانی که قهوهای با طعم شکلاتی و قوی دوست دارند مناسب است. در این مقاله قصد داریم به طور کلی با فرق موکا و لاته آشنا شویم. با ما در مجله کافیمون همراه باشید.

تفاوت موکا و لاته چیست؟

تفاوت بین قهوه موکا و لاته

موکا و لاته دو نوع قهوه با شیر هستند که در ترکیب آن ‌ها از روش ‌های مختلف استفاده می ‌شود.

موکا یک نوع قهوه اسپرسو است که با اضافه کردن شیر گرم و فوری به آن، تبدیل به مخلوطی شبیه به لاته می‌ شود. در واقع، محتوای قهوه در مخلوط موکا بسیار بالاتر از لاته است و بدین ترتیب، طعم قوی تر و تلخ تری دارد.

لاته همچنین با استفاده از اسپرسو ساخته می ‌شود، اما در آن از شیر گرم و فوری بسیار بیشتر استفاده می ‌شود. به علاوه، در لاته، فوم را با استفاده از بخار شیر می سازند.

بنابراین، فرق عمده بین موکا و لاته، در نحوه تولید آن‌ ها و میزان شیر استفاده شده است. اگر ساکن مشهد هستید و می خواهید  طعم موکا مشهدی بی نظیر را تجربه کنید، خرید قهوه در مشهد با ارسال رایگان را مد نظر بگیرید.

موکا بهتر است یا لاته؟

بستگی به سلیقه شما دارد. بعد از بررسی تفاوت بین موکا و لاته باید بررسی کنیم کدام یک بهتر است. موکا یک نوشیدنی قوی و تلخ است که با استفاده از قهوه ‌ای ترش و قوی تهیه می ‌شود. لاته نیز از قهوه و شیر ساخته شده است، اما با اضافه کردن شیر بخش زیادی از تلخی قهوه را کاسته و طعم شیر را برجسته می ‌کند. در نتیجه، اگر دوست دارید قهوه تلخ و قوی بخورید، موکا بهترین گزینه است. اما اگر علاقمند به چیزی با طعم شیر و کمتر تلخ هستید، لاته را پیشنهاد می ‌کنیم. همچنین اگر می خواهید طعمی متفاوت را تجربه کنید، محصولات قهوه برند آرزوی مرگ را امتحان نمایید.

چند نوع لاته یا موکا وجود دارد؟

فرق بین موکا و لاته

لاته و موکا دو نوع نوشیدنی هستند که به شکل مختلفی در سراسر جهان تهیه می ‌شوند. برخی از انواع لاته و موکا عبارتند از:

  • لاته طعمدار: از مخلوط اسپرسو، شیر داغ، فوم شیر و شیره های های طعم دهنده مختلف مانند وانیل، کارامل، نعناع یا دارچین ساخته می شود.
  • لاته آمریکایی: در این نوع لاته، بجای شیر خامه ساده، شیر خامۀ شیرین استفاده می ‌شود.
  • موکا ساده: از مخلوط اسپرسو، شکلات، شیر فوم گرفته و فوم شیر ساخته می شود.
  • موکاچینو: از مخلوط کاپوچینو (اسپرسو و فوم شیر) و شکلات ساخته می شود.
  • موکا ایتالیایی: در این نوع موکا، قهوه با استفاده از یک دستگاه مخصوص به صورت بخار ایجاد می ‌شود. اگر می خواهید عطر این نوشیدنی را به خوبی احساس کنید، قهوه لاوازا اصل بهترین گزینه برای تهیه آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *