مجله کافیمون

قهوه عربیکا چیست – آشنایی با مزایا و انواع قهوه عربیکا

قهوه عربیکا چیست

یکی از سوالاتی که در هنگام خرید قهوه 100 عربیکا وجود دارد این است که به طور کلی قهوه عربیکا چیست و در کشور هایی تولید می شود. عربیکا یکی از بهترین و البته معروف ترین قهوه های جهان است که به علت کیفیت بسیار بالای خود توانسته بیشترین سطح زیر کشت قهوه دنیا را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر بیش از 75 نوع قهوه مختلف وجود دارد که این نوع از قهوه یعنی قهوه عربیکا توانسته است در حدود 70 درصد از سطح زیر کشت قهوه جهان را مال خود کند.

همانطور که می توان از اسم این قهوه نیز متوجه شد، قهوه عربیکا متعلق به کشور های عربی بوده که درختچه های آن در بخش های زیادی از سرزمین عربستان همچون مناطق کوهستانی از یمن، سودان، اتیوپی و … رشد می کند.

منظور از قهوه عربیکا 100 درصد چیست؟

انواع قهوه عربیکا

ممکن است این موضوع را بدانید که قهوه عربیکا به صورت 100 درصد خالص و البته در حالت مخلوط با قهوه های دیگر وجود دارد. برای مثال یکی از میکس های محبوب دنیا خرید قهوه 70 درصد روبوستا و 30 درصد عربیکا است.

به طور کلی وقتی بر روی بسته بندی های قهوه عربیکا عبارت 100% را مشاهده می کنید به این معنا است که دانه های موجود در قهوه فقط شامل قهوه عربیکا است و با قهوه روبوستا مخلوط نشده است. اغلب برند های معتبر دنیا از این راهکار برای نشان دادن کیفیت قهوه خود استفاده می کنند. البته همانند تمامی موارد دیگر در کشور ما از این موضوع سوء استفاده می شود.

به همین دلیل اگر به دنبال قهوه 100 عربیکا هستید باید مطمئن باشید که قهوه شما به صورت مخلوط با روبوستا نباشد. در سال های قبل بسیاری از شرکت ها و برند های تولید و عرضه قهوه به دانه های عربیکای موجود ربوستا نیز می افزودند. افزودن دانه های روبوستا منجر به کاهش هزینه ها و در نهایت سودآوری بیشتر برای آن ها بود.

قهوه عربیکا یا روبوستا؟

از ویژگی های برجسته قهوه روبوستا می توان به کافئین بالا و همچنین میزان آنتی اکسیدان بالا در آن اشاره نمود. به صورتی که تقریبا 5.2 درصد از حجم یک دانه قهوه روبوستا را کافئین تشکیل داده است. در سمت مقابل اما خرید قهوه 100 عربیکا می تواند به علت تلخی کمتر که به دلیل کافئین کمتر باشد گزینه مناسب تری به نظر برسد.

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد قهوه 100 عربیکا یکی از بهترین قهوه های موجود در جهان است که کیفیت قابل قبولی دارد. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که صرفا نوشته ها و اعداد موجود در بسته بندی قهوه نمی تواند تاییدی بر محتویات داخلی آن باشد. از همین رو اگر به دنبال قهوه ای با کیفیت هستید بهتر است که عصاره قهوه را مورد بررسی قرار دهید.

اگر شما به دنبال قهوه ای اقتصادی هستید می توانید خرید قهوه 70 درصد روبوستا میکس را در دستور کار خود قرار دهید. نکته مهم در خرید قهوه کیفیت دانه های قهوه و البته فروشنده معتبر می باشد چرا که در سال های اخیر قهوه های فیک زیادی با این نام های بزرگ به فروش می رسند.

مزایای قهوه عربیکا

مزایا قهوه عربیکا

همانطور که در بخش های ابتدایی این مقاله به آن اشاره شد در حدود 75 نوع قهوه در دنیا وجود دارد که هر یک از آن ها خواص خاص خود را دارند. خواص عمده قهوه عربیکا را می توان به صورت زیر عنوان نمود:

  • سرشار از آنتی اکسیدان
  • میزان کافئین بالا که باعث هوشیاری افراد می شود.
  • کالری کمتر
  • آرامش بخش
  • وجود برخی ویتامین ها و مواد معدنی همچون منگنز و پتاسیم.
  • استفاده در برخی از محصولا مراقبت های پوستی.

این ویژگی ها تقریبا در تمامی قهوه های موجود در بازار وجود دارند. از همین جهت تهیه قهوه روبوستا و  عربیکا نیز می تواند این خواص را برای شما به همراه داشته باشد. اما به این نکته بسیار مهم توجه کنید که اگر شما نگران مصرف زیاد کافئین هستید و برای شما مضر است بهتر است از عربیکا 100 درصد استفاده نمایید.

با مطالعه مقاله تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا می توانید به راحتی در هنگام خرید این دو قهوه را تشخیص دهید.

سخن پایانی

قهوه عربیکا همانطور که از نام آن پیدا است یکی از قهوه های موجود در جهان است که در کشور های عربی از جمله عربستان سعودی و برخی همسایه های جنوبی آن رشد می کند. قهوه 100 عربیکا به علت کیفیت بالا مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. البته باید به این موضوع توجه کرد که معمولا در کنار قهوه عربیکا قهوه روبوستا قرار دارد که اغلب موارد به صورت مخلوط با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *