مجله کافیمون

قهوه آرزوی مرگ چیست – چگونگی تولید و عوارض دثویش

بدون شک دستیابی به یک قهوه با کیفیت همانند قهوه آرزوی مرگ می تواند از خواسته ها و آرزوهای بسیاری از افراد باشد. بدون شک یکی از جذاب ترین موضوعات جهان در زمینه انواع قهوه، شناسایی بهترین و قوی ترین قهوه می باشد. اگر بخواهیم از لحاظ کافئین این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که قهوه آرزو مرگ قوی ترین قهوه حال حاضر دنیا است. باید بدانید که این قهوه اولین بار در سال 2008 و در یک تبلیغ تلویزیونی توسط آمریکایی ها رونمایی شد.

موضوع مهم این است که قیمت قهوه آرزوی مرگ در ایران بسیار بالا بوده و تقریبا می توان گفت که در حدود 90 درصد قهوه هایی که با این نام در کشور به فروش می رسند کاملا تقلبی می باشند.

منظور از قوی ترین قهوه چیست؟

در درجه اول بدانیم که وقتی می گوییم قوی ترین قهوه چیست منظور از این حرف چه می باشد؟! بسیاری از افراد گمان می برند که کیفیت قهوه به تلخ بودن آن است و گاها پیش آمده که پس از مصرف قهوه ای بسیار تلخ دچار افت فشار و سر درد شده اند که این موضوع برخلاف باور عمومی به علت قوه بودن قهوه نبوده و دلیل اصلی آن وجود کربن در قهوه است. منظور از قوی بودن قهوه میزان انرژی است که می توان از مصرف قهوه به دست آورد. این انرژی به علت کافئین موجود در قهوه می باشد که در انواع مختلف قهوه متفاوت می باشد. از همین جهت است که خرید قهوه آرزوی مرگ پامپکین چای به عنوان یک قهوه قوی مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد.

چگونگی تولید قهوه آرزو مرگ و ویژگی های آن

تولید قهوه آرزوی مرگ

لازم است بدانید که این قهوه اولین بار در سال 2008 توسط فردی به نام براون به بازار عرضه گردید. این فرد فروش قهوه مخصوص خود را به صورت اینترنتی آغاز نمود. پس از مدتی که مشاهده کرد با استقبال زیادی از طرف مردم مواجه شده است تصمیم گرفت تا کیفیت آن را بالا ببرد. براون این بار به جای استفاده از قهوه عربیکا از قهوه روبوستا استفاده کرد که میزان کافئین موجود در دانه های آن تقریبا دو برابر قهوه عربیکا است. سپس برای رسیدن به فرمول نهایی قهوه آرزوی مرگ براون این دانه ها را بو (رست) داد تا بر میزان تلخی آن ها بیفزاید.

به جرات می توان گفت موضوعی که باعث شد تا قهوه ساخت براون به عنوان ترین قهوه جهان مشتریان زیادی داشته باشد، کافئین بالا در کنار طعم بی نظیر این قهوه بود. از همین جهت او راه های زیادی را امتحان نمود تا در نهایت توانست یک قهوه قوی با کافئین بالا و طعمی دلنشین را به بازار عرضه کند.

آیا مصرف قهوه آرزو مرگ خطرناک است؟

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید قهوه آرزوی مرگ اسپرسو رست باید مد نظر قرار دهید میزان کافئین بسیار بالا در این قهوه می باشد. باید بدانید که مصرف بی رویه این قهوه در آمریکا باعث بروز مشکلاتی همچون اختلالات خواب، مشکلات قلبی، مشکلات عصبی و… شده است. همچنین در گزارشی که از سال 2015 در دسترس است مرگ یکی از شهروندان آمریکایی به علت مصرف بی رویه این قهوه گزارش شده است.

اگر وارد سایت فروش این شرکت شوید متوجه خواهید شد که این مجموعه از مشتریان خود خواسته که در مصرف این قهوه زیاده روی نکنند. به طور کلی اما می توان گفت که این قهوه در بین 10 نوشیدنی برتر جهان و همچنین برترین قهوه جهان از نظر میزان کافئین قرار داد.

عوارض قهوه آرزوی مرگ

خرید قوی ترین قهوه جهان

همانطور که مشاهده کردید هرگاه صحبت از قوی ترین قهوه جهان می شود بدون شک قهوه آرزو مرگ از کاندیدا های اصلی است. اما باید بدانید که این قهوه قیمت بالایی داشته و هم اکنون در بازار های جهانی قیمتی بین 30 تا 40 دلار دارد که در کشور ما مبلغ زیادی به حساب می آید. همین موضوع باعث شده تا قیمت قهوه آرزوی مرگ در نمونه های فیک موجود در بازار بسیار پایین تر از قیمت واقعی این قهوه بوده و بسیاری از مردم برای خرید آن اقدام می کنند.

اگر شما به دنبال یک قهوه سنگین و قوی هستید و با توجه به محدود بودن نمونه های اصلی قهوه آرزو مرگ می تواند از اسپرسو، قهوه ترک، موکاپات، قهو فوری، فرنچ پرس و کلدبرو استفاده نمایید.

به شما پیشنهاد می کنیم برا شناخت بهتر بهترین قوه های دنیا مقاله بهترین قهوه دنیا چیست را مطالعه کنید.

سخن پایانی

اگر شما نیز همانند بسیاری از افراد به دنبال تهیه یک قهوه قوی هستید بهتر است قبل از هر چیزی قهوه آرزوی مرگ را امتحان نمایید. این قهوه به علت داشتن کافئین بسیار بالا قوی ترین قهوه موجود در جهان می باشد که البته نمونه های اصلی آن در کشور ما بسیار اندک می باشند. همچنین باید گفت که اگر به نمونه های اصلی این قهوه دسترسی پیدا کردید هیچوقت در مصرف آن افراط نکنید، چرا که آسیب های جدی به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *