مجله کافیمون

فرق بین نسکافه و کاپوچینو – 2 تفاوت اساسی نسکافه با کاپوچینو

فرق بین نسکافه و کاپوچینو

کاپوچینو چه فرقی با نسکافه دارد

نسکافه و کاپوچینو دارای تفاوت های زیادی هستند و با آگاهی از ترکیبات و روش های تهیه ی هر کدام از آنها، می توانید نوشیدنی مورد علاقه ی خود را امتحان کنید. معمولا کسانی که طعم یک مدل از این نوشیدنی ها را می چشند، به طور مداوم از همان نوع استفاده می کنند و این به دلیل عدم اطلاع از تفاوت های کاپوچینو و نسکافه می باشد.

شاید شما هم بار ها به کافه های مختلف رفته باشید و این سوال برایتان به وجود آید که چه فرقی بین کاپوچینو و نسکافه وجود دارد؟ ساده ترین جوابی که برای این سوال وجود دارد، این است که کاپوچینو به عنوان یک نوشیدنی شناخته می شود؛ این در صورتی است که نسکافه نام یک شرکت تولید کننده قهوه های فوری می باشد. با این حال، در ایران قهوه فوری را با نام نسکافه می شناسند. پس تا به اینجای کار، با مهم ترین تفاوت بین نسکافه و کاپوچینو آشنا شدیم؛ اما برای درک بهتر تفاوت های این دو، باید به این موضوع اشاره کنیم که هر کدام از انواع کاپوچینو و نسکافه، چه نوشیدنی هایی را شامل می شوند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

نسکافه ها شامل همان قهوه های فوری هستند که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند و در ایران نیز به نام نسکافه شناخته می شوند. نسکافه ترکیبات کاملی دارد و نیازی نیست که چیز دیگری به آنها اضافه شود. برای مصرف آن نیز فقط کافیست تا کمی آب داغ را در داخل لیوان بریزید و آن را مخلوط کنید. نسکافه یا همان قهوه فوری به دلیل همین کامل بودن و آماده کردن راحتی که دارد، در ایران محبوبیت قابل توجهی دارد.

کاپوچینو نوعی پودر است که آن را از پیش آماده کرده اند و در بازار های فروش، با مارک هایی مانند تروبیکا و گود دی عرضه می شود که امروزه آن ها را به عنوان کاپوچینو گود دی و کاپوچینو تروبیکا می شناسند. البته نکته ی مهمی که در مورد این کاپوچینو ها وجود دارد، این است که شامل بسته بندی های اصلی کاپوچینو نیستند و علت آن نیز این است که کاپوچینوی اصلی را معمولا با اسپرسو آماده می کنند و برای آماده شدن، به آن خامه و شیر اضافه میکنند که بسیار پرطرفدار است.

فرق بین نسکافه و کاپوچینو چیه؟

فرق بین نسکافه و کاپوچینو

 

طعم نسکافه و کاپوچینو

همان طور که گفتیم، نسکافه و کاپوچینو دارای تفاوت هایی هستند و این تفاوت ها مربوط به طعمو مزه ی آن ها نیز می شود. در مورد طعم نسکافه باید بگوییم که ترکیبات جدا و منحصر به فردی به عنوان ترکیبات نسکافه وجود ندارد؛ زیرا این نوشیدنی ها به عنوان قهوه فوری شناخته می شوند و با در نظر گرفتن ذائقه ی همه ی افراد تولید می شوند. بنابراین در تولید این نوشیدنی ها، به ملایم بودن طعم آن ها توجه می شود.

طعم کاپوچینو ها نیز تنوع زیادی دارد؛ به طور مثال اگر کاپوچینو را به صورت بسته بندی از بازار بگیرید، با عطر و رایحه ی قوی آن مواجه می شوید. اما در صورتی که بخواهید با دستگاه اسپرسو ساز، نوشیدنی خود را آماده کنید، باید به آن کف شیر و خامه اضافه کنید. در این صورت مزه ی واقعی و تلخ اسپرسو را به همراه شیر و خامه احساس خواهید کرد.

نسکافه - کاپوچینو

نسکافه – کاپوچینو

 

میزان کافئین موجود در کاپوچینو و نسکافه

یکی از سوالاتی که در مورد مصرف کاپوچینو و اسپرسو وجود دارد، میزان کافئین موجود در آن ها می باشد. برای بررسی میزان کافئین موجود در این دو نوشیدنی، باید به طرز تهیه ی آن ها توجه داشته باشید. به طور مثال اگر کاپوچینو را به وسیله ی دستگاه اسپرسو ساز تهیه کنید، میزان کافئین موجود در آن از نسکافه بیشتر می شود. اما در صورتی که کاپوچینوی خود را از بازار و در بسته بندی های گوناگون تهیه کنید، معمولا آن را از لحاظ کافئین با نسکافه برابر می دانند و یا این که تفاوت چندانی را نمی توان در میزان کافئین این دو نوشیدنی جست و جو کرد.

همان طور که گفتیم، ماده ی اصلی و تشکیل دهنده انواع کاپوچینو و نسکافه یکی است و تفاوت اصلی آن ها، در ترکیب کردن مواد به آن هاست. در بعضی مواقع میزان آب اضافه شده برای تهیه این نوشیدنی ها نیز می تواند باعث تفاوت های آن ها شود. اما به طور کلی، به کاپوچینو خامه و کف شیر اضافه می شود که باعث به وجود آمدن طعم و مزه ی خاص و متفاوت در آن می شود.

برای خرید قهوه فوری و انواع مختلف کاپوچینو از جمله کاپوچینو گود دی و کاپوچینو تروبیکا، می توانید به کافی مون مراجعه نمایید تا خرید قهوه فوری و کاپوچینو را به صورت عمده و جزئی و با مناسب ترین قیمت، تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *