مجله کافیمون

چطور قهوه فوری درست کنیم – 3 روش ساده بدون دستگاه و روی گاز

چطور قهوه فوری درست کنیم

یکی از روش های استفاده از نوشیدنی قهوه، درست کردن قهوه فوری است. قهوه فوری یکی از انواع جوهر قهوه  به شکل گرانول خشک یا پودر است که با اضافه کردن به اب جوش  برای تهیه قهوه مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه قهوه فوری می توان از چند ترکیب مختلف استفاده کرد. قهوه فوری با شیر یکی از روش های تهیه قهوه فوری است.

لوازم مورد نیاز برای تهیه قهوه فوری

برای تهیه قهوه فوری نیاز به حرارت برای جوشاندن آب، قاشق و یک فنجان است. همچنین می توان از مایکروویو برای جوشاندن قهوه فوری به وسیله فنجان استفاده کرد. ابتدا قهوه را در فنجان اندازه گیری کرده، سپس آب جوش و در آخر شیر را به میزان لازم به قهوه فوری اضافه کنید. برای خرید قهوه فوری می توان از بسته های آماده قهوه علی کافه و کاپوچینو تروبیکا استفاده کرد.

فرآیند تهیه قهوه فوری

قهوه فوری چیست

برای تهیه قهوه فوری نیاز به دانه های آسیاب شده قهوه است. ابتدا دانه های آسیاب شده قهوه دم شده و قهوه غلیظ و قوی تهیه می شود. در این مرحله به وسیله خشک کردن انجمادی یا با اسپری رطوبت قهوه از بین رفته و مواد جامد باقی می ماند. یکی از روش های خشک کردن دانه های آسیاب شده قهوه استفاده از اسپری و خشک کردن در هوای گرم و خشک و تبخیر آب موجود در دانه های قهوه است. در خشک کردن قهوه به روش انجمادی  قهوه را منجمد و با قرار دادن در خلا آب آن تبخیر می شود.بهترین روش برای حفظ طعم اصلی قهوه خشک کردن انجمادی است. در این روش عامل کلوخه به پودر قهوه اضافه تا گرانول تشکیل و بوی قهوه به شیشه اضافه می شود. قهوه فوری به شکل گرانول تهیه و به فروش می رسد. در حالت گرانول دانه های قهوه سریعتر حل می شوند.

تهیه قهوه فوری بدون شیر

برای تهیه قهوه فوری بدون شیر به جای شیر آب جوش به دانه های قهوه اضافه می شود. همچنین می توان مقداری کاکائو مایع را در قهوه ریخته و دم کرد و برای نوشیدن آماده نمود. طرز تهیه قهوه فوری با دستگاه شامل موارد ذیل است:

-ریختن آب در مخزن دستگاه اسپرسو ساز: در مرحله اول برای تهیه قهوه فوری مخزن دستگاه اسپرسو ساز با آب پر شود.

-پر کردن پرتافیلتر از پودر قهوه: پرتافیلتر دستگاه با قهوه پر شود. بر روی دستگاه اسپرسو ساز اعداد درج شده که میزان مورد نیاز برای مصرف نفرات را مشخص می کند.

-فشرده کردن پودر قهوه با تمپر: قهوه را به وسیله  تمپر در داخل فیلتر فشار داده تا قهوه مرتب و صاف شود.

-قفل کردن پرتافیلتر: پرتافیلتر را با قهوه پر و در محل قهوه ساز قرار دهید. در این مرحله پرتافیلتر کاملا چرخانده شود تا در دستگاه قهوه ساز قفل شود.سپس دستگاه را روشن تا چراغ دستگاه روشن شود.دستگاههای اسپرسو ساز دارای دو چراغ هستند. یکی از چراغ ها برای درست کردن قهوه اسپرسو و چراغ دیگر برای درست کردن شیر یا فوم برای کاپوچینو تروبیکا و لته مورد استفاده قرار می گیرد.

-شروع عصاره گیری قهوه اسپرسو: بعد از روشن شدن چراغ تهیه قهوه دکمه شروع را زده و بعد از چند ثانیه قهوه از زیر پرتافیلتر خارج می شود. بعد از خروج قهوه از پرتافیلتر دکمه را خاموش تا زمانی که چراغ تهیه شیر روشن شود. در این مرحله قهوه فوری آماده می شود.

تهیه قهوه فوری با کافی میت

قهوه فوری

قهوه فوری با کافی میت یکی از انواع قهوه های فوری با طعم گرم و لذیذ است. برای تهیه قهوه فوری با کافی میت لوازم ذیل مورد نیاز است:

-یک قاشق مرباخوری نسکافه

-یک فنجان آب جوش

-شکر به میزان دلخواه

-یک فنجان شیر کافی میت

-پودر وانیل، کارامل با شکلات

 طرز تهیه قهوه فوری با کافی میت

برای تهیه قهوه فوری با کافی میت آب را در ظرفی گرم کرده تا به جوش بیاید. سپس به نسکافه داخل لیوان آب جوش اضافه می شود. در این مرحله به وسیله قاشق ترکیبات را هم بزنید. همچنین می توان به میزان دلخواه شکر به آن اضافه نمود. سپس آب جوش به ترکیبات اضافه و همچنین مقداری شیر می توان اضافه کرد. اگر شیر در یخچال نگهداری می شود، ابتدا گرم و سپس به ترکیبات اضافه شود. در مرحله آخر به میزان دو قاشق مرباخوری کافی میت را به قهوه علی کافه اضافه و برای نوشیدن آماده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *