مجله کافیمون

قهوه چطور و از چه گیاه یا حیوانی تولید می شود

قهوه چطور تولید میشود

قهوه چطور تولید می شود؟ سوالی که ممکن است به دنبال پاسخ ان باشید. ولی قبل از پاسخ به این سوال باید بدانیم قهوه چطور کشف شد. یک روحانی عرب به نام شیخ عبدالقادر قبل از اینکه قهوه را کشف کنند، به همراه دوستانش در جستجوی غذا و آب بود. او گروه خود را به سمت چندین درخت بزرگ می برد. پس از مدتی، آن‌ ها متوجّه شدند که درختان دارای دانه ای هستند که اگر با حرارت و آب مخلوط شود، نوشیدنی خوشمزه تولید می کند.

این یکی از چندین داستانی است که در مورد کشف قهوه وجود دارد. در ادامه این محتوا در مجله کافیمون به بررسی نحوه تولید قهوه در دنیا و ایران می پردازیم.

قهوه از چه گیاهی درست می شود

قهوه از چه گیاهی درست میشود

قهوه از گیاه عربیکا (Coffea arabica) که به صورت درختچه کوهستانی یافت می شود و گیاه روباستا (Coffea robusta) درست می ‌شود. بذرهای این گیاهان پس از خشک شدن و آسیاب شدن، به عنوان قهوه استفاده می ‌شوند. اگر می خواهید طعم بی نظیر یکی از قهوه های اصیل دنیا را تجربه کنید، خرید قهوه سالوادور سبز را به شما پیشنهاد می کنیم.

قهوه چطور تولید می شود

قهوه از دانه‌ های درون میوه درخت قهوه تولید می ‌شود. برای تولید قهوه، ابتدا باید درختان قهوه کاشت شود. پس از چند سال، درختان شروع به تولید میوه‌ های قرمز رنگ به نام “چری” می ‌کنند. این میوه‌ ها حاوی دانه ‌های قهوه هستند. دانه قهوه از بذر درخت قهوه ساخته شده است که حاوی کافئین است.

برای تولید دانه قهوه، میوه های درخت قهوه برداشت شده و پس از خشک شدن، پوست و گلبرگ های آن جدا می شود. این دانه ها سپس برای تولید قهوه آماده می شوند. پس از چندین ماه، میوه های قرمز و ترش این درخت رشد کرده، سپس برداشت می شوند و با استفاده از دستگاه های خاص، جدا شده و با استفاده از فرآیندهای خاص، نظیر برش، خمیر کردن و نمک زدن تبدیل به قهوه می شود.

دانه های قهوه خشک شده و به صورت بسته ای فروخته می شود. برای تولید قهوه آماده، بسته های دان قهوه را با استفاده از چندین روش پخت و آسیاب کرده و سپس به صورت پودر به فروش می رسانند. برای بررسی یکی از بهترین قهوه های دنیا از صفحه محصولات برند قهوه دثویش بازدید نمایید.

قهوه ایرانی از چی درست میشه

قهوه ایرانی از چی درست میشه

قهوه ایرانی از دانه های قهوه درست می شود که اغلب از کشور هایی مانند برزیل، کلمبیا و اتیوپیا وارد می شوند. سپس دانه های قهوه با روش های مختلف پخت و آسیاب شده و در نهایت تبدیل به قهوه به اصطلاح ایرانی می شود. قهوه ایرانی در ایران رُست و بسته بندی می شود و معمولاً ارزانتر و تازه تر از قهوه خارجی است.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله چرا قهوه را با شکلات می خوردند را نیز مطالعه نمایید.

قهوه از چه حیوانی درست می شود

هیچ حیوانی وجود ندارد که قهوه از آن تولید شود. قهوه از دانه‌ های گیاه قهوه تولید می ‌شود. البته از مدفوع برخی از حیوانات گاها قهوه تولید می شود که در محتوایی دیگر به طور کامل به بررسی آن خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *