مجله کافیمون

دلیل خوردن آب بعد از قهوه – بررسی 4 علت مهم

علت خوردن آب بعد از قهوه

قهوه یکی از محبوب ‌ترین نوشیدنی‌های جهان است و بسیاری از ما صبح‌ ها با یک فنجان قهوه روز خود را شروع می ‌کنیم. حال ممکن است شما با هر نوع قهوه ای این صبح را اغاز نمایید و فقط طعم تلخ آن مد نظر شما باشد و یا به اصطلاح قهوه باز باشید و با برندهای مانند لاوازا بخواهید روزتان را اغاز کنید. اما آیا شما هم به این فکر کرده‌ اید که چرا بعد از نوشیدن قهوه، باید آب بنوشید؟

برای پاسخ به این سوال با ما در مجله کافیمون همراه باشید.

دلیل خوردن آب بعد از قهوه

خوردن آب بعد از قهوه

خوردن آب پس از نوشیدن قهوه، به کاهش خشکی دهان و همچنین جلوگیری از ناراحتی معده کمک می‌کند. قهوه حاوی کافئین است که باعث تحریک سلول‌های مغز و سایر عضلات بدن می‌شود. همچنین، کافئین باعث تحریک سامانۀ عصبی مرکزی و تولید ادرار می‌شود. به همین دلایل، پس از نوشیدن قهوه، بدن به سرعت آب را تخلیۀ می‌کند.

آب خوردن بعد از قهوه

همچنین، آب به عنوان یک ماده ضروری برای بدن، به حفظ رطوبت و تعادل الکترولیت ‌ها در بدن کمک می نماید. خوردن آب پس از قهوه، به دست آوردن تعادل مناسب در بالانس الکترولیت و حفظ سطح آب در بدن کمک می ‌کند. همچنین، آب باعث تخلیۀ سریع ‌تر کافئین از بدن شده و احتمال ایجاد عوارض جانبی ناشی از مصرف زیاد قهوه را کاهش می ‌دهد.

البته این عوارض با توجه به میزان کافئین قهوه مصرفی تغییر می کنید. مشخصا  قهوه آروزی مرگ با درصد بالای کافئین، عوارض بیشتری نسبت به سایر قهوه ها دارد.

علت خوردن آب سرد بعد از قهوه چیست؟

علت خوردن آب سرد بعد از قهوه

بعضی افراد پس از نوشیدن قهوه، آب سرد می ‌خورند تا دهانشان را از طعم قهوه تمیز کنند. همچنین، آب سرد می ‌تواند به عنوان یک روش برای کاهش اثرات جانبی قهوه مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، قهوه ممکن است باعث خشک شدن دهان شود و آب سرد می‌ تواند به عنوان یک راه حل برای رفع  این علائم استفاده شود. همچنین، آب سرد ممکن است باعث کاهش حساسیت دستگاه گوارش شده و در برخی موارد به عنوان یک درمان برای عوارض پس از نوشیدن قهوه استفاده شود.

پایان

در نتیجه، خوردن آب پس از قهوه به عنوان یک روال سالم و پایدار برای حفظ سلامت بدن شما توصیه می ‌شود. همچنین، بهتر است در طول روز نسبت به مصرف انوع برند قهوه مانند سالوادور سبز و دیگر نوشیدنی‌های حاوی کافئین، محدود باشید و به جای آن‌ها، آب و نوشیدنی‌های سالم دیگر را جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *