مجله کافیمون

طرز تهیه قهوه روی گاز – 3 روش آماده سازی قهوه

قهوه یکی از محبوب ‌ترین نوشیدنی‌های جهان است و بسیاری از ما عاشق آن هستیم. در حالی که برخی از افراد قهوه را با استفاده از دستگاه‌ های خودکار تولید می ‌کنند، برخی دیگر به دلایل مختلف، از جمله علاقمندی به طعم قدیمی و سنتی، ترجیح می دهند قهوه هایی مانند قهوه آرزوی مرگ را روی گاز تولید کنند. در اینجا به شما نحوه تولید قهوه روی گاز را آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه قهوه روی گاز

طرز تهیه قهوه روی گاز

با توجه به نوع قهوه ای که استفاده می کنید به دو روش مختلف می توانید آن را روی گاز آماده کنید در نظر داشته باشید اگر قهوه ای مانند قهوه سالوادور سبز را می خواهید آماده نمایید بهتر است با استفاده از دستگاه یا قهوه جوش مخصوص فرایند آن را انجام دهید تا طعم بی نظیر آن را حس کنید.

 1. برای استفاده از قهوه جوش روی گاز ابتدا باید مخزن آن را کمی آب کنید . توجه داشته باشید آب نباید به گونه ای داخل مخزن پر شود که وارد فیلتر صافی بالای آن گردد.
 2. به میزانی که می خواهید قهوه شما غلیظ باشد ۲ الی ۳ قاشق را روی فیلتر قهوه جوش بریزید و مانند یک کوه قهوه را ایجاد کنید.
 3. قهوه جوش را بسته و روی حرارت ملایم بگذارید تا سریع جوش نیاید و به آرامی قهوه شما آماده شود.
 4. بعد از ۵ دقیقه مشاهده خواهید کرد که قهوه به آرامی به مخزن بالایی منتقل می شود. اجازه دهید تمامی قهوه به مخزن وارد شده سپس زیر آن را خاموش کنید
 5. حال می ‌توانید قهوه را درون فنجان ریخته و از طعم ان لذت ببرید.

 آماده کردن قهوه روی گاز

ساخت قهوه روی گاز

 1. آب را در قوری بریزید و روی حرارت گذارید تا به جوش بیاید.
 2. در همین حین، قهوه را در فنجان خود بریزید.
 3. وقتی آب به جوش آمد، از روی حرارت بردارید و چند لحظه صبر کنید تا آب کمی خنک شود.
 4. سپس آب جوشیده را به صورت کامل بر روی قهوه در فنجان بریزید.
 5. با استفاده از قاشق چایخوری، قهوه را مخلوط کنید تا خامه‌ای شکل بگیرد.
 6. حال فنجان را با دستان خود نگیرید و لذت ببرید!

البته لازم به ذکر است بعضی از قهوه ها را می توانید همراه با آب جوش نیز دم کنید. در این مدل، قهوه می ‌بایست در حجم زیاد خریداری شود زیرا در هر بار استفاده مقدار قابل توجهی از آن در قوری ریخته می شود.  برای تهیه چنین قهوه ای پیشنهاد می کنیم خرید قهوه کارارو سه کیلویی از کافیمون را باید در نظر بگیرید.

طرز تهیه قهوه ترک روی گاز

طرز تهیه قهوه ترک روی گاز

جهت تهیه قهوه ترک روی گاز، داخل قهوه جوش مخصوص دو قاشق شکر را به همراه پودر قهوه و آب مخلوط نمایید سپس آن را روی گاز بگذارید تا قهوه شما جوش بیاید. بعد از ۴ دقیقه که قهوه به حالت جوش در آمد و کف کرد می توانید آن را در فنجان ریخته و از طعم آن لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *