مجله کافیمون

خواص ریختن قهوه در شامپو + 5 اثر شگفت انگیز

ریختن قهوه در شامپو

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است و اغلب مردم روز خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه شروع می کنند. امروزه علاوه بر نوشیدن قهوه می توان از آن برای سلامت پوست و مو استفاده کرد، زیرا قهوه دارای مواد مغذی مفید مانند آنتی اکسیدان ها و کافئین و عصاره آن نیز یک ماده ضد التهاب و ضد قارچ است. اگر به دنبال تقویت مو با قهوه و خواص قهوه بر مو هستید ما در این مقاله به خواص ریختن قهوه در شامپو می پردازیم.

ریختن تفاله قهوه در شامپو

تفاله قهوه در شامپو

استفاده از قهوه برای تقویت مو می تواند به تعادل مجدد ph مو و پوست سر کمک کند و همچنین استفاده از تفاله قهوه و آغشته کردن آن به پوست سر می تواند موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست سر، کم شدن التهاب پوست سر و تقویت گردش خون در سر شود. کافئین موجود در قهوه باعث افزایش رشد مو و ضخامت تارهای مومی شود.

اغلب مردم از تفاله قهوه برا رنگ کردن مو و ماسک مو استفاده می کنند. افرادی که موهای خود را به رنگ قهوه ای تیره و سیاه کرده اند می توانند با شستن موهای خود با تفاله قهوه تازه یا مانده دو فنجان قهوه پر رنگ درست کرده و به ماندگاری بیشتر رنگ مو خود کمک کنند. البته استفاده از تفاله قهوه برا کسانی که موهای روشن و یا دکلره شده دارند، توصیه نمی شود، زیرا موجب تیر شدن و تغییر رنگ دادن مو می شود. ریختن تفاله قهوه در شامپو به دو روش است:

  1. تفاله قهوه را تهیه کنید و بعد از خنک شدن روی پوست سر و موها ماساژ دهید بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.
  2. تفاله قهوه را در شامپو یا نرم کننده ریخته و موها را با آن شست و شو داده و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید.

یکی از پیشنهادات ما برای این مورد می تواند استفاده از قهوه کررو گلوبو مارون باشد.

تاثیر ریختن قهوه در شامپو

خواص قهوه در شامپو

 

کی از روش هایی که می توان از قهوه به عنوان مکمل برای مو استفاده کرد به صورت ریختن آن در شامپو می باشد که در ادامه به چند مورد از خواص ریختن قهوه در شامپو می پردازیم :

  1. جلو گیری از ریزش مو: وجود آنتی اکسیدان در قهوه باعث تقویت فولیکول های مو شده که این امر به کاهش ریزش مو های شما کمک می کند.
  2. براقیت مو: شست و شو آخر موها با مخلوط قهوه و شامپو، میتواند موهای درخشان و براقی را برای شما به ارمغان بیاورد.
  3. تقویت مو: قهوه دارای منبعی غنی از آنتی اکسیدان است و این نیز به تقویت فولیکول های مو اثر می گذارد و باعث سلامت و تقویت مو می شود.
  4. افزایش رشد و حجم مو: کافئین قهوه به پوست سر انرژی میدهد و باعث رشد مو میشود ،عصاره قهوه باعث ضخامت تار موها ونیز ریختن قهوه در شامپو تاثیر حجم دهنده دارد.
  5. افزایش رشد و حجم مو: کافئین قهوه به پوست سر انرژی میدهد و باعث رشد مو میشود ،عصاره قهوه باعث ضخامت تار موها ونیز ریختن قهوه در شامپو تاثیر حجم دهنده دارد.

در مقاله ای دیگر ما در رابطه با اینکه قهوه برای مو چه تاثیری دارد صحبت کرده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

ریختن پودر قهوه در شامپو

امروزه از قهوه و کافئین در بسیاری از شامپوها استفاده می کنند زیرا موجب افزایش رشد مو و تقویت ظاهر مو می شود و اسیدیته قهوه موجب لطافت کوتیکول مو و درخشندگی مو نیز می شود. قهوه موجود در شامپو به بهبود بافت مو نیز کمک می کند. استفاده از پودر قهوه می تواند به از بین رفتن شوره سر و همچنین لطافت مو نیز تاثیر به سزایی بگذارد. شستن مو با قهوه و نیز پودر قهوه و استفاده از آن به عنوان ماسک می تواند در تقویت مو تاثیر داشته باشد.

شستن موها با قهوه سبب می شود موهای شما کدر، خشک و شکننده به نظر نرسد و اضافه کردن مقداری نرم کننده به آن می تواند ساقه موی شما را زنده کند و نیز موجب افزایش لطافت و نرمی مو شود و آنتی اکسیدان و فلاونوئید ها موجود در پودر قهوه باعث ترمیم مو می شود. همچنین می تواند سرگیجه را بهبود بخشد.

اغلب فکر می کنند کافئین موجود در قهوه سبب می شود که موهای خشکی داشته باشند در صورتی که این باور اشتباه بوده و کافئین موجب می شود که شما موهای نرمی نیز داشته باشید. کافئین بر روی موهای چرب اثر کم تری دارد و موهای چرب را محکم نمیکند ولی میتواند موها را براق کرده و آن ها را آب رسانی کند.

طاسی و ریزش مو سر مردان زمانی اتفاق می افتد که هورمون جنسی تستسترون به فولیکول های مو آسیب برسانند. آسیب فولیکول مو به تدریج رخ میدهد و سبب ریزش مو و طاسی سر می شود . کافئین مو جود در قهوه باعث می شود تا ریزش مو متوقف شود و به تحریک رشد مو کمک می کند.

زمانی که پوست سر شما چرب شده است می توانید از پودر قهوه ای که آن را به صورت ماسک درست کرده اید، استفاده کنید. شست و شو موهای خود با پودر قهوه یا عصاره قهوه موجب شادابی و تمیز ماندن موهای شما نیز می شود و به این گونه استفاده می شود که: دو قاشق پودر قهوه را دم کرده و بعد از خنک شدن با آب مخلوط کنید سپس موهای خود را خیس کرده و به شامپو قهوه ای که آماده کرده اید آغشته کنید و به مدت 30 دقیقه ماساژ داده بعد آبکشی کنید.

ما در مقاله ای به موضوع سرگیجه بعد از خوردن قهوه پرداخته ایم، کسانی که با خوردن قهوه دچار سرگیجه می شوند، می توانند به این مقاله مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *