مجله کافیمون

بهترین قهوه برای لاغری – زمان خوردن قهوه چربی سوز

قهوه به تنهایی نمی ‌تواند به شما کمک کند تا لاغر شوید، اما مصرف آن به میزان معقول و درست می ‌تواند در رژیم غذایی شما کمک کند. قهوه دارای کافئین است که می ‌تواند انرژی بخش و سبب افزایش سطح متابولیسم شود. همچنین، قهوه دارای آنتی اکسیدان‌ های قوی است که می ‌تواند به سلامت قلب و عروق شما کمک نماید. در ادامه به بررسی تمام نکات لاغری با قهوه در مجله کافیمون خواهیم  پرداخت.

بهترین قهوه برای لاغری

بهترین قهوه برای لاغری

هیچ قهوه‌ای به تنهایی نمی ‌تواند به شما کمک کند تا لاغر شوید. با این حال، برخی از قهوه‌ها مانند قهوه لاواز گوستو فورته می ‌توانند در فرآیند لاغری کمک کننده باشند. برای مثال، قهوه سبز (قهوه غیرفرآورده) حاوی اسید کلروژنیک است که معتقد است به سوخت و ساز بدن و کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین، قهوه دارچین (قهوه با اضافه کردن دارچین) باعث خلق حس سیری و پایین آوردن سطح گلوکز خون در بدن کمک می ‌کند.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

درباره بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری، تحقیقات مختلفی صورت گرفته است و نتایج متفاوتی نیز گزارش شده است. با این حال، برخی مطالعات نشان داده ‌اند که مصرف قهوه در طول روز می ‌تواند به لاغری کمک کند، به شرطی که به میزان معقول و در زمان ‌های مناسب مصرف شود.

یکی از بهترین زمان‌های مصرف قهوه برای لاغری صبحانه است. مصرف قهوه در صبح می ‌تواند سبب افزایش متابولیسم و کاهش اشتها شود که در نتیجه می ‌تواند به لاغری کمک کند. همچنین، مصرف قهوه بعد از ورزش نیز می ‌تواند به لاغری کمک کند، زیرا در این حالت قهوه می ‌تواند باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش اشتها شود.

مصرف زیاد قهوه می ‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند اضطراب، بیخوابی، ترشح بیش از حد اسید معده و افزایش شدید ضربان قلب شود. همچنین برخی ممکن است به قهوه حساسیت داشته باشند و مصرف آن برای آن‌ ها مضر باشد. بنابراین، برای لاغری بهتر است با پزشک و متخصص تغذیه مشورت کرده و میزان مصرف قهوه مناسب را برای خود تعیین کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر قرار است قهوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید، محصولات برند قهوه سالوادور را حتما بررسی کنید.

طرز تهیه قهوه تلخ برای لاغری

طرز تهیه قهوه تلخ برای لاغری

اگر قصد دارید قهوه تلخ برای لاغری تهیه کنید، بهترین روش به شرح زیر است. لازم به ذکر است، برای تهیه قهوه تلخ بهتر است از محصولاتی با کیفیت مانند قهوه لاوازا استفاده نمایید.

مواد لازم:

  • قهوه خام تازه آسیاب شده
  • آب
  • قوری یا ماشین قهوه‌ساز

طرز تهیه:

  1. آب را در قهوه جوش بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید.
  2. در صورت استفاده از قوری، قهوه خام تازه آسیاب شده را به قوری اضافه کنید و قوری را روی حرارت بگذارید. در صورت استفاده از قهوه ‌ساز، قهوه خام را در فیلتر دستگاه قرار دهید.
  3. بعد از گرم شدن آب، آن را بر روی قهوه خام بریزید و صبر کنید تا قهوه خام، آب را جذب کند.
  4. بعد از چند دقیقه، قهوه تلخ آماده است. قهوه را به لیوان یا فنجان بریزید و برای شیرین کردن آن می ‌توانید از شیر، شکر یا نبات استفاده کنید.

برای لاغری، بهتر است قهوه را بدون شکر و شیر مصرف کنید زیرا این موارد می ‌توانند موجب افزایش کالری و قند در مصرف قهوه شوند. در کل، بهترین روش برای لاغری، تغذیه سالم، فعالیت بدنی منظم و میزان مصرف قهوه مناسب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *